Drevolux Chemolak

4 jednoduché kroky k efektívnej starostlivosti o vaše drevo

Drevo patrí odnepamäti k jedným z najvyužívanejších stavebných materiálov. Jeho krása, sila a jedinečná štruktúra vynikajú v akomkoľvek priestore, a keď sa oň správne staráte, vydrží vám celé dekády. Každý jeho druh má svoje špecifické vlastnosti, vzhľad a využitie. Kým dub alebo mahagón sú ideálne na výrobu nábytku či podláh, z mäkších typov dreva, ako napríklad borovica či smrek, sú skvelé dekoračné predmety, obklady alebo palety.

Nezabúdajme na impregnáciu dreva

Drevo je prírodný materiál, ktorý je citlivý najmä na zmeny počasia, teda predovšetkým vlhkosť a UV žiarenie. Okrem týchto vonkajších vplyvov má drevo aj veľa biologických nepriateľov. Preto ak chceme zvýšiť odolnosť dreva pred plesňami, hubami alebo drevokazným hmyzom, musíme drevené plochy najmä nového dreva ošetriť vhodným impregnačným náterom. Ideálne ešte pred umiestnením do exteriéru. Najlepšia zbraň proti týmto škodcom je teda prevencia v podobe biocídneho napúšťadla.

Nová hrubovrstvá vodou riediteľná olejová lazúra s voskom

Kompletnú ponuku ochranných náterov na drevo Drevolux uzatvára nová hrubovrstvá lazúra Aqua Decor Plus. Už ako názov napovedá ide o hrubovrstvú lazúru, ktorá je postavená na vodnej báze a je teda vhonejšia na nátery v interiéry.

Ako zvýšiť ochranu a zároveň zachovať kresbu dreva

Na životnosť dreva a trvácnosť náteru vplýva viacero faktorov. V prvom rade kvalitu a stálosť náteru na dreve ovplyvňujú aj vlastnosti dreva samotného. Pred natieraním by malo byť drevo suché, odprášené, bez rôznych nečistôt ako sú živice alebo prach. Taktiež je dôležitá celková kondícia dreva, teda bez zamodrania, húb alebo pliesní. Ak teda máme k dispozícii drevo bez týchto nežiadúcich faktorov a defektov, môžeme materiál ešte jemne prebrúsiť, odprášiť a následne pristúpiť k samotnému náteru. Lazúru nanášame špeciálnym lazúrovacím štetcom pre rozpúšťadlové alebo vodou riediteľné náterové látky v smere textúry dreva.

Kde sa dajú kúpiť naše farby cez internet?

Či už lazúry alebo oleje na drevo z produktovej rady Drevolux si môžete zakúpiť aj cez internetové predajne. Tu je zoznam našich partnerov, ktorý ponúkajú okrem farieb na drevo aj nátery na iné povrchy ako kov, steny alebo betón.

Kde nájdete predajne?

Ak ste sa rozhodli zakúpiť niektorý produkt z rady náterov na drevo, navštívte naše podnikové predajne Chemolak alebo si môžete vybrať niektorého z našich obchodných partnerov.